Akupunktum

AKUPUNKTUM

uvozovka uvozovka
Za léta praxe jsem poznal mnoho lidí, kterým lékaři přede mnou nedokázali pomoci. Nakonec přišli ke mně jako psychiatrovi. Abych nebyl jen ten poslední v řadě, nýbrž ten, kdo konečně pomohl, snažím se léčit jinak. Proto praktikuji čínskou medicínu.

MUDr. Michal Vimmer

1998 2. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Praha
1999 - 2000 interní oddělení nemocnice Beroun
2001 - 2003 psychiatrické oddělení nemocnice Klatovy
2003 - 2010 Psychiatrická klinika Všeobecné fakultní nemocnice Praha
2010 - Denní psychoterapeutické sanatorium Ondřejov
2008 udělena Cena pro mladé psychiatry
2006 - studium metody akupunktury Maciocia + Campbell
2011-2012 kurs akupunktury u prof. Barešová + prof. Fiala

PROČ AKUPUNKTURA JAKO LÉČEBNÁ METODA?

Nemocní obvykle vyhledávají akupunkturu jako alternativu moderní medicínské technologie.

Přicházejí po skončení diagnostického procesu a v situaci, kdy se konvenční léčebné snahy míjejí účinkem. Z hlediska moderní medicíny nastává čas akupunktury jako alternativy tehdy, když nebylo v hledání příčiny a účinné léčby nic zanedbáno, ale přesto pacientovi nebylo pomoženo.

Včasná akupunktura přitom dokáže vyřešit mnohé obtíže rychleji, levněji a bez zátěže nežádoucích účinků chemických léčiv.

KDY JE AKUPUNKTURA UŽITEČNÁ?

Akupunktura má moc upravit a obnovit narušenou funkci mysli, orgánů a tkání.

Někdy může zcela vyléčit, jindy zmírnit bolesti a obtíže. Spektrum nemocí, jejichž příčinu moderní medicína neodkáže technicky definovat, respektive léčit je široké – tak jako pole možné působnosti akupunktury. Bolesti hlavy a zad, únavové, úzkostné, depresivní stavy, nespavost i neplodnost, prakticky všechny tzv. funkční poruchy bez nálezu organické etiologie lze účinně ovlivnit akupunkturou. Akupunktura funguje také jako účinná kosmetická metoda, kdy lepší vnitřní pocit viditelně doplňuje čistá, "mladší" pleť.

KDE JE AKUPUNKTURA ZBYTEČNÁ?

Akupunktura nedokáže nahradit chybějící a zničené tkáně, nemůže oživit těžce otrávené nebo příliš oslabené tělesné struktury. Pokoušet se o nápravu nevratné škody cestou akupunktury je marné, nezodpovědné a zbytečně drahé. Principem akupunktury je harmonizace přítomné životní síly, podpora vlastní obranyschopnosti, vnitřní rovnováhy. Proto není možné působením akupunktury vzdorovat nádorovým onemocněním, vrozeným metabolickým vadám nebo řešit akutní život ohrožující stavy (orgánová selhání, náhlé příhody břišní, masivní krvácení, otravy atd.)

KDY JE AKUPUNKTURA NEBEZPEČNÁ?

Nesprávně řízená akupunktura může zakrýt varovné příznaky náhlých, vážných, život ohrožujících stavů, které jsou akupunkturou samotnou neřešitelné. Špatně prováděná akupunktura jako invazivní metoda může poškodit citlivé tkáně buď vlastním průnikem jehly nebo komplikovat krvácivé stavy. Akupunkturou se nevstupuje do nádorově změněných orgánů. S nejvyšší opatrností je možná u těhotných žen.

Správně vedená akupunktura je postup bezpečný a nebolestivý.

EN

Návštěva je možná po předchozí
e-mailové či telefonické domluvě.

adresa:
Akupunktum, Husova 9 Praha 1.

e-mail: akupunktum@gmail.com
telefon: +420 608 747 782

Pracovna ve 3. podlaží v podkroví je přístupná pouze po schodech.


Zvětšit mapu

Co by vás mohlo zajímat?

leva sipka
prava sipka